***تالار گفتمان رایگان دانلود برنامه ***
* سلام به شما دوست عزیز *

* شما در این تالار عضو نیستید در این صورت به تمام ویژگی های تالار دسترسی نخواهید داشت!! *

** برای دسترسی به تمام امکانات تالار هر چه زودتر عضو شوید!! **
** عضویت این تالار در کمتر از 1 دقیقه صورت می گیرد **
*** توجه: در نوشتن ایمیلتان دقت کنید چون در صورت فراموشی رمز عبور لینک فعال سازی رمزتان به خودتان ارسال می گردد ***

*** دوستان فعال سازی عضویت شما بصورت خودکار صورت می گیرد فقط باید منتظر گروه بندی خود باشید که تا 48 ساعت بعد از عضویت شما صورت می گیرد ***

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

* سلام به شما دوست عزیز *

* شما در این تالار عضو نیستید در این صورت به تمام ویژگی های تالار دسترسی نخواهید داشت!! *

** برای دسترسی به تمام امکانات تالار هر چه زودتر عضو شوید!! **
** عضویت این تالار در کمتر از 1 دقیقه صورت می گیرد **
*** توجه: در نوشتن ایمیلتان دقت کنید چون در صورت فراموشی رمز عبور لینک فعال سازی رمزتان به خودتان ارسال می گردد ***

*** دوستان فعال سازی عضویت شما بصورت خودکار صورت می گیرد فقط باید منتظر گروه بندی خود باشید که تا 48 ساعت بعد از عضویت شما صورت می گیرد ***
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

توصیه لئوناردو به نقاشان جوان

3 مشترك

توصیه لئوناردو به نقاشان جوان Empty توصیه لئوناردو به نقاشان جوان

پست من طرف Admin السبت مارس 27, 2010 10:07 pm

لئوناردو داوینچی در سال 1452 متولد شد.حرفه اش نقاشی بود و از خود آثار زیادی به جا گذاشته است .اما لئوناردو علاوه براینکه نقاش بود ،مهندس،ریاضی دان،مخترع،معمار و نویسنده نیز بود .ازاین گذشته ،او دانشمندی بودکه نکات مورد توجهش در زیست شناسی ،فیزیک و شیمی در 120 دفترچه ثبت شده است .همچنین داوینچی موسیقیدان موفقی بود و عود مینواخت.
اما دلبستگی های فراوانش هرگز مانع خلق شاهکارهایش نبودند.در واقع،هدف بررسی های او ،بخصوص در زمینه کالبد شناسی ،بهتر شدن نقاشی هایش بود .او به شدت معتقد بود که بابررسی آثار نقاشی دیگران تنها میتوان آثار کوچکی به وجودآورد ،اما نقاشی که علاوه برآن در زمینه طبیعت پژوهش کند میتواند آثار هنری بزرگی خلق کند.
لئوناردو احساس میکرد که هنرمند نباید تنها به نقاشی ظاهراشخاص بپردازد ،بلکه چنان که نوشته است باید تلاش کند «تا تصورات و نیات روحی اوراهم به تصویر بکشد»- به همین دلیل با کوشش زیاد میخواست که با نمایش جزئیات بدنی ،ویژگی ها و شخصیت افراد موضوع نقاشی را نیز به تصویر بکشد و این کار را به توصیه آلبرتی میکرد که میگفت:
نقاشی میتواند تماشاگر را به جنبش درآورد ،به این شرط که در تصویر ،تاحدممکن،احساسات کسانی که نقاشی شده اند به وضوح نشان داده شده باشند»
به همین دلیل برای مثال در تابلوی شام آخر (1497) لئوناردو بر خلاف سایر هنرمندان دوره رنسانس برای نمایش گنهکاری یهودا ،اوراازبقیه جدا نکرده است و یهودارا دربین سایر حواریون کشیده است .[برخی نیز به وجود مریم مجدلیه در تابلو معتقدند]در عوض خیانت آتی او به مسیح به وسیله حالت صورت و وضعیت بدنی اش نشان داده شده است .صورت و بدن سایر حواریون نیز بیانگر احساسات آنهاست که از وحشت تا نگرانی و خشم و کنجکاوی متفاوت است.
«توصیه زیر در دفترچه های لئوناردوداوینچی یافت شده است که خطاب به هنرمندان جوان است»
جوانان در ابتدا باید پرسپکتیو یاد بگیرند و پس از آن تناسب اجسام را بیاموزند.سپس باید ازروی بعضی آثار خوب کپیه برداری کنند تابا شکل های ظریف آشنا شوند .سپس ازروی طبیعت [کپیه برداری کنند]تاباتمرین قوانینی را که یاد گرفته اند تثبیت نمایند.....سپس هنر خودشان را بکار ببندند..... .
برای نقاش لازم است که کاملا با اندامهای بدن برهنه ،درتمام موقعیت ها و وضعیت های ممکن آشنا شود و کالبد شناسی عضلات ،استخوان ها،رباط ها و رگ و پی را به خوبی بداند... .
نقاش...بایدتنها بماند...هنگام تنهایی به واقع ارباب خودتان هستید و اگر یک همراه داشته باشید،نصف خودتان هستید و به تناسب تعداد همراهان،این میزان کمتر میشود....واگر همراهان زیادی داشته باشید ،به این نقص،بیشتر دچار میشوید.... .
ذهن نقاش باید شبیه آینه باشد که همان رنگهایی راکه میگیرد ،باز می تاباند وباید با تصاویر همان تعداد اشیایی که در مقابلش قرار گرفته ،پر شده باشد....شما میتوانید نقاش خوبی باشید ،اگر بتوانید با هنرتان هر نقشی را که طبیعت ایجاد کرده ،نمایش دهید.و شما قادر به این کار نخواهید بود ،مگر اینکه آنهارا ببینید و در ذهنتان ثبت کنید.ازاین رو هنگامی که از دشت میگذرید ،به چیزهای مختلف توجه کنید و مجموعه ای از کیفیت های [مختلف] را در ذهن فراهم بیاورید.
Admin
Admin
مدیر تالار
مدیر تالار

تعداد پستها : 884

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

توصیه لئوناردو به نقاشان جوان Empty رد: توصیه لئوناردو به نقاشان جوان

پست من طرف MIL@D الأربعاء مارس 31, 2010 6:05 am

من هم خواهرم و هم برادرم نقاش هستند ولي من به هيچكدوم نرفتم پس اين مقاله خيلي بهم اميد داد
مرسي هاديjoon
MIL@D
MIL@D

تعداد پستها : 698

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

توصیه لئوناردو به نقاشان جوان Empty رد: توصیه لئوناردو به نقاشان جوان

پست من طرف Admin الأربعاء مارس 31, 2010 9:17 am

ما 3 تا برادریم هر سه نقاش چیره دست Laughing جدی گفتم
Admin
Admin
مدیر تالار
مدیر تالار